Włosy letnią porą…

Dodano Czerwiec 21, 2013

Latem włosy wymagają specjalnej opieki. Nie tylko w ciepłych włosy narażone są na gorące słonce. Również nasz klimat niezwykle może zniszczyć włosy – gorące promienie, suchy piasek na plaży, słona morska woda – to wszystko powoduje, że włosy stają się suche, matowieją, są pozbawione życia.

Poznaj kilka cennych rad, dzięki którym przygotujesz się na letni okres!

Pamiętaj o końcówkach. Nie warto farbować włosów czy trale ich prostować na kilka dni przed wyjazdem, ale warto z pewnością je podciąć. Zniszczone końcówki nie są atrakcyjne, a dodatkowo podcięcie włosów spowoduje, że wzmocnią się i będą się ładniej układać.

Nawilżenie. To niezwykle ważne – szczególnie latem. Stosuj maski nawilżające albo lekkie mgiełki do włosów, które działają na włosy odżywiająco i nawilżająco (np. Odżywka Hydra Repair). Wiele znanych producentów profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich stworzyło specjalne linie kosmetyków na lato, np. Dualsenses Sun Reflects (Goldwell).

Staraj się również, by Twoje włosy nie były bezpośrednio wystawione na słońce – kapelusze, apaszki, chusty – współczesna moda stworzyła wiele alternatywnych rozwiązań do stosowania jako nakrycia głowy. Wykorzystaj jakiś z nich i chroń nie tylko włosy, ale i Twój organizm – głowa nie powinna być wystawiana bezpośrednio na gorąco słonecznych promieni.

I ostatnia rada – zawsze pamiętaj, by spłukać włosy pod bieżącą wodą po wyjściu z morza albo basenu – wówczas chlor albo sól morska nie będą wysychały na Twoich włosach!↑ Wróć na górę