Upiększ się jesienią!

Dodano Październik 02, 2012

Za oknem szaro, buro, deszczowo, a wizja złotej jesieni z książek nie pokrywa się zbyt często z widokiem za oknem. Jesienią częściej spędzamy wieczory w domu. Zobaczmy tego dobre strony – mamy więcej czasu dla siebie! A ten warto wykorzystać na siebie, bo nasze ciało też czuje jesień i „jesiennie” wygląda!

Jesienią nasze włosy stają się matowe, łatwo wypadają, a niedługo czekają je zgniecenia pod grubymi czapkami czy uciążliwe tarcia kołnierzy kurtek i szali… Ach strach pomyśleć, że nasze pielęgnowane włosy będą wypadały jeden po drugim… Należy im pomóc! Dodać witalności, by miały dość sił, by poradzić sobie z trudnymi warunkami pogodowymi!

Co radzimy? Szampon, odżywka, maska – to za mało! W okresie jesienno-zimowym warto postawić na ampułki wzmacniające włosy. Często wybieranymi ampułkami dla kobiet są ampułki Revitalizing Lotion, czyli odmładzające ampułki włoskiego producenta Alfaparf. Kosmetyki wzmacniają i chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyk zawiera serycynę, która zapewnia optymalnie nawilżenie włosów i tworzy barierę przed szkodliwymi czynnikami środowiska, które negatywnie wpływają na włosy. Emulsja daje fryzurom wytrzymałość, wzmacnia włosy, sprawiając, że stają się bardziej gęste. Błyszczące, jedwabiście miękkie włosy to dokonały sposób na poprawę humoru! Włosy pięknieją, choć na zewnątrz czyha na nie mnóstwo zagrożeń!

 Jednak nie tylko Alfaprf stworzył ampułki, które doskonale sprawdzą się na włosach. Wartym spróbowania kosmetykiem są również Ampułki Wzmocnienie (Matrix). To ampułki idealne do włosów zniszczonych, uszkodzonych lub włosach po zabiegach chemicznych. Dzięki ampułkom włosy pozostają miękkie, gładkie i błyszczące. Ampułki zawierają ceramidy oraz naturalne ekstrakty z bambusa, mango oraz guarany. Ta unikalna kompozycja składników sprawia, że włosy pozostają zdrowe, pełne witalnych sił. Dzięki kuracji ampułkami włosy stają się wzmocnione, błyszczące i łatwo się układają. Ampułki Matrix to ampułki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Wielu z nas nie wybiera ampułek, ponieważ nie wie, jak je stosować! Nie należy to jednak do skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych! Choć warto poświęcić na ich nakładanie trochę czasu! Ampułki stosuje się na umyte, osuszone ręcznikiem włosy. Pasmo po paśmie nakładać zawartość ampułki na włosy, wcierając zawartość ampułki we włosy. Warto poświęcić na tę czynność ok. 30 minut, by wmasowywać (kolejno w pasma) zawartość ampułki. Nie spłukiwać. Wystylizować włosy za pomocą suszarki i szczotki albo zostawić do naturalnego wyschnięcia. Ampułkę można stosować również w inny sposób – połączyć zawartość ampułki z maską (zaleca się maskę z tej samej serii albo maskę tego samego producenta) i nałożyć na włosy, skupiając się przede wszystkim na pasmach włosów. Wmasowywać „mieszankę”, a następnie po upływie około 25 minut spłukać. Zaleca się jednak stosowanie pierwszego sposobu – efekt jest bardziej zauważalny!↑ Wróć na górę