Tłuste włosy? Jest rada!

Dodano Marzec 01, 2013

Tłuste włosy nie wyglądają korzystnie – każdy to wie. Jednak nie każdy wie, jak się z nimi uporać. Włosy szybko przetłuszczające się potrafią nie tylko wygląd każdej kreacji, ale i dobry humor, bo tłuste, rozdzielające pasma włosów są bardzo drażniące. Ale z wszystkim można sobie poradzić!

Warto zajrzeć, czym pielęgnujemy i stylizujemy włosy. Na półce osób borykających się z problemem tłustych włosów powinny znajdować się tylko produkty do takiego rodzaju włosów. Najczęściej są to szampony oczyszczające, które usuwają nadmiar sebum. W przypadku problemów z przetłuszczającymi się włosami poleca się stosowanie produktów profesjonalnych, które nie obciążą niepotrzebnie włosów. Ważne jest również, co stosuje się do stylizacji włosów – najlepszą metodą jest unikanie nakładania kosmetyków do stylizacji, jednak, jeśli jest to niezbędne to należy wybierać kosmetyki do włosów cienkich – zdecydowanie mniej obciążają one włosy i nie przyspieszają ich przetłuszczania. Należy zrezygnować również z kosmetyków, które są nanoszone przy nasadzie włosów, bowiem od nasady włosy przetłuszczają się najmocniej i najszybciej.

O czym warto pamiętać? Włosy przetłuszczające się lepiej będą wyglądać związane w kucyk albo upięte niż rozpuszczone, ponieważ ich rozpuszczenie dodatkowo wzmaga ich przetłuszczanie. Poza tym należy uważać, by nie dotykać włosów, np. nie bawić się kosmykami grzywki czy nie odgarniać ciągle włosów za ucho itd., bowiem ich dotykanie również sprzyja szybszemu nawarstwianiu sebum.

Coś ekstra! Na rynku kosmetycznym można dostać proszki do włosów, które dodają objętości (np. Snow Zagęszczony śnieg). Oprócz właściwości volumizujących mają one jeszcze jedną zaletę – pochłaniają sebum i sprawiają, że włosy wyglądają zdrowo, świeżo, pięknie. Warto zaopatrzyć się w taki puder i stosować go chociażby na specjalne okazje!

Jeśli mimo wszelkich starań problem przetłuszczających się włosów nie ustaje, należy wybrać się do lekarza, bowiem może to świadczyć np. o zaburzeniach hormonalnych.↑ Wróć na górę