Piękno tkwi w zdrowym wyglądzie!

Dodano Czerwiec 11, 2013

Zdrowe włosy – marzenie każdego. Zdecydowanie bardziej o włosy dbają kobiety, choć i mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na to, by ich fryzura była nie tylko ciekawa, ale i włosy wyglądały zdrowo i naturalnie. Specjalnie dla tych, którzy wymagają wiele od swoich włosów, przygotowaliśmy zbiór najlepszych rad, które odmienią wygląd włosów.

 

Wszystko zaczyna się od wewnątrz. Tak samo jest z włosami. Aby wyglądały zdrowo należy dostarczać im najlepszych składników, czyli dbać o dietę. Wskazanymi potrawami są  owoce – szczególnie cenne okazuje się awokado, poza tym warto swoją dietę wzbogacić w ryby, które odżywią mieszki włosowe.

Nie masz czasu na żmudne pielęgnowanie włosów, robienie maseczek, czekanie na ich spłukiwanie itd.? Jeśli brak czasu jest Twoim problemem, to wykorzystaj czas, kiedy śpisz. Stosuj raz w miesiącu odżywki albo maski na noc – wówczas Twoje włosy zostaną odpowiednio wypielęgnowane, a cała kuracja zajmie zdecydowanie mniej czasu.

Szampony oczyszczające kojarzą Ci się tylko dla osób z problemem łupieżu albo dla mężczyzn? Błąd! Szampony oczyszczające mają za zadanie pozbyć się z włosów resztek kosmetyków. Właśnie dzięki temu włosy uzyskają lekkość i tym samym zdecydowanie łatwiej będą się modelowały. Warto jednak pamiętać, że większość szamponów oczyszczających wypłukuje kolor z włosów farbowanych, więc przy koloryzowanych włosach nie można ich stosować zbyt często.


Prostujesz włosy? Kręcisz je? Wysoka temperatura nie sprzyja pięknie włosów, dlatego zawsze warto chronić je specjalnymi kosmetykami z termo-ochroną.  Delikatne mgiełki nie obciążają włosów, a są wręcz niezbędne, by włosy nie niszczyły się od gorących urządzeń. Poza tym warto zrezygnować czasem z lokówki czy prostownicy i dać włosom czas na odpoczynek.Używaj profesjonalnych produktów, które są przeznaczone do Twoich potrzeb. Jedni potrzebują nawilżenia, inni oczyszczenia czy objętości.  Jeśli ciężko określić Ci potrzeby swoich włosów, zapytaj swojego fryzjera – z pewnością pomoże Ci w doborze kosmetyków. Jednak nie tylko kosmetyki są ważne – zwracaj uwagę na sprzęt i akcesoria, które stosujesz. Ważna jest zarówno szczotka (wybieraj antystatyczne, najlepiej z szczeciną dzika – do rozczesywania włosów!), jak i suszarka czy sprzęt do modelowania włosów. Tylko dobry jakościowo sprzęt nie zniszczy włosów, dlatego to wydatek, który się opłaca!

Zdrowe włosy to błyszczące włosy. Aby nadać im pięknego, naturalnego połysku delikatnie spryskaj je nabłyszczaczem w spray’u – w ten sposób szybko dodasz im pięknego wyglądu!

I zawsze pamiętaj o naszej pierwszej radzie, czyli zdrowym odżywianiu. W zdrowym organizmie zdecydowanie łatwiej dbać o piękną cerę, włosy czy paznokcie!

 ↑ Wróć na górę