Najciekawsze zakłady fryzjerskie na świecie

Dodano Grudzień 29, 2014

Przedstawiamy krótki przegląd zakładów fryzjerskich ze świata. Sprawdź jak to wygląda w innych krajach.

 

Delhi (Indie)

Indie słyną z pysznego ulicznego jedzenia, jednak na ulicy można także skorzystać z usług fryzjerskich.

 

Kolorado (Stany Zjednoczone)

Lloyd to fryzjer, który od ponad pięćdziesięciu lat strzygł brody i włosy w miasteczku Lyons w stanie Kolorado. Obecnie przeszedł na emeryturę i jego miejsce zajęła córka Benita.

 

Hanoi (Wietnam)

Zakład fryzjerski z najbliżej położonym parkingiem. Parkuj skuter i zasiadaj na fotel fryzjerski.


Trinidad (Kuba)

Domowy zakład fryzjerski w Trinidadu (miasto znajduje się na liście Światowego dziedzictwa UNESCO).

 

Radżasthan (Indie)

Zakład fryzjerski w indyjskim stylu. Tu nie tylko zetniesz włosy z głowy, ale także ogolisz brodę.

 

Szanghaj (Chiny)

Ten starszy Pan potrafi swoją pracą zawstydzić młodsze pokolenie.

 

Siem Reap (Kambodża)

Element buddyjskiej codzienności – golenie się nieopodal monastyru. Na ulicach Siem Reap spotkasz wielu odzianych w pomarańczowe szaty mnichów, przechadzających się po ulicy lub pędzących na skuterach. Poza kontaktem z nimi, Spiem Reap to także punkt wypadowy do zwiedzania niezwykłych ruin starożytnego miasta Angkor Wat.


Dubrownik (Chorwacja)

Rodzinny zakład fryzjerski w Dubrowniki. W nowej fryzurze możesz wdrapać się na mury otaczające miasto, ale jeśli masz bujną czuprynę, nie rób tego w południe, bo gorące temperatury dadzą Ci się we znaki.

 

Brighton (Wielka Brytania)

Mistrz fryzjerstwa w swoim królestwie. Brighton to kurort nadmorski i miasto uniwersyteckie w jednym. A do tego jest tu zatrzęsienie stylowych zakładów frzjerskich. Może się tu ostrzyc cała rodzina, a potem wybrać się na spacer do portu, na lunch zjeść fish and chips i odwiedzić akwarium Sea Life Centre.

 

KwaZulu-Natal (RPA)

Region KwaZulu-Natal (czyli ludzi Zulu) w Republice Południowej Afryki jest domem tego rdzennego fryzjera, którego zakład mieści się w namiocie, a golarki podłączone są do mobilnego zasilacza prądu. W okolicy można się nie tylko ostrzyc, ale i zwiedzić rezerwaty przyrody jak Kosi Bay lub wybrać się do słynnego pośród miłośników plażowania i surferów portowego Durbanu.

 

Północna Karolina (Stany Zjednoczone)

W niepozornym zakładzie fryzjerskim Floyd’s City Barber Shop strzygły się takie gwiazdy jak Oprah Winfrey i pierwszy odtwórca roli Hulka, Lou Ferrigno. Miejscowi fryzjerzy pracują w zawodzie od ponad sześćdziesięciu lat.

 

Katmandu (Nepal)

W tym zatłoczonym nepalskim mieście na co drugim krawężniku można spotkać kogoś, kto własnie się strzyże. Wielu wierzy, że Katmandu to legendarne Shangri-La – znajdują się tu buddyjskie stupy i świątynie. Wskocz do tuk-tuka i mknij przez to energiczne, multikulturowe miasto ze świeżo wystylizowaną fryzurą.

 

Sana (Jemen)

Na zdjęciu widać, jak syn odświeża fryzurę ojcu w Sanie, stolicy Jemenu i mieście wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z najstarszych miast na świecie, wypełnione malowniczymi domami i zachęcającymi do zboczenia z głównej trasy uliczkami. Godzinę drogi od stolicy znajduje się też Dar Al-Hadżar, znany też jako kamienny dom.

 

Nowy Jork (Stany Zjednoczone)

W 2011 roku protestujący z ruchu Occupy Wall Street zajęli nowojorski park Zucotti. Na zdjęciu widać, jak jeden z protestujących otrzymuje darmowe strzyżenie w sercu Dzielnicy Finansowej. W Wielkim Jabłku nie brakuje kultowych zakładów fryzjerskich w przeróżnych stylach i z usługami na różną grubość portfela, od luksusowych butików na Madison Avenue po oldskulowe zakłady w East Village.↑ Wróć na górę